Jak pozbyć się kompleksu odstających uszu?

Praktycznie każdy z nas ma jakieś kompleksy, dotyczące wyglądu. O ile jednak nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, o tyle współczesna medycyna estetyczna jest w stanie pomóc w naprawdę wielu wypadkach. Jednym z częściej wykonywanych w jej ramach zabiegów jest otoplastyka. Pod nazwą tą kryje się szereg procedur medycznych, obejmujących korektę różnych defektów wizualnych małżowiny usznej.

Korekta uszu w Derm Estetyka Medycyna Estetyczna

Na czym polega korekcja uszu?

Otoplastyka to przede wszystkim zabieg o charakterze estetycznym. Jego podstawowym celem jest poprawa samopoczucia i jakości życia, a wskazaniami – różnego rodzaju defekty wyglądu uszu. Przykładem może być częściowy lub całkowity brak małżowiny usznej czy też wady płata skóry. Zabiegi wykonywane są zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci – pod warunkiem, że u tych ostatnich wykształciła się już w pełni małżowina uszna. Dzieje się tak zwykle około piątego lub szóstego roku życia.

Bardzo różny jest zakres zabiegów: niektóre z nich obejmują jedynie prostą i szybką korekcję, inne są wieloetapowymi, skomplikowanymi procedurami medycznymi. Zdecydowanie przeważają jednak proste i szybkie zabiegi, niektóre trwające zaledwie pół godziny.

Cechą wspólną otoplastyki, niezależnie od stopnia skomplikowania operacji i długości jej trwania, jest cel: poprawa wyglądu uszu.

Korekta uszu – gdzie wykonać?

Otoplastyka, pomimo swej popularności, jest procedurą medyczną. Z tego powodu warto zadbać, by zabiegi były wykonywane przez lekarzy i personel, posiadający nie tylko wszelkie niezbędne uprawnienia, ale również – odpowiedni poziom wiedzy fachowej i doświadczenia. Korekta uszu, tak jak każda operacja niesie bowiem pewne ryzyko (chociaż warto nadmienić, że w tym akurat wypadku – jest ono minimalne; zarówno wieloetapowe procedury, jak i proste zabiegi korekcyjne, są stosunkowo bezpieczne).

Specjaliści odpowiedzialni za przeprowadzenie zabiegu, zalecą również odpowiednie środki ostrożności w okresie rekonwalescencji i powrotu do zdrowia. Warto więc zwracać uwagę na opinie o danej klinie i stawiać na doświadczenie personelu. Przeczytaj artykuł „korekta uszu Gdańsk” na stronie Derm-Estetyka Gabinetu Medycyny Estetycznej i poznaj wszystkie najważniejsze informacje na temat zabiegu.

Otoplastyka – jak w praktyce wygląda zabieg?

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i zakresu planowanej korekty, zwykle ma ona jednak charakter ambulatoryjny: po jej zakończeniu pacjent może udać się do domu. U pacjentów dorosłych stosowane jest znieczulenie miejscowe, u dzieci i młodzieży konieczna może być całkowita narkoza. Po zabiegu konieczna jest rekonwalescencja, której niektóre elementy, takie jak noszenie opaski na uszy podczas snu, powinny trwać do pół roku – trzeba jednak powiedzieć, że nie są to wymogi szczególnie uciążliwe.

Dlaczego korekta uszu jest tak popularna?

Kształt i ułożenie uszu mają wielki wpływ na wygląd twarzy i ogólną atrakcyjność. Nie powinna więc nikogo dziwić popularność operacji korekcyjnych tej akurat części ciała: defekty estetyczne są w jej obrębie dobrze widoczne; z drugiej strony – stosunkowo niewielki, bezpieczny i szybki zabieg potrafi je łatwo zniwelować.

W świetle tego bledną obiekcje związane z kosztami, które sięgają – w zależności od miasta i zakresu procedur – kwot od trzech do sześciu tysięcy złotych.

.

 

Możesz również polubić…