Czy efekty korekcji uszu są stałe?

Korekta odstających uszu – czy poprawienie tego defektu urody jest stałe?

Aby zabieg przyniósł jak najkorzystniejszy efekt podstawowym warunkiem jest to, że pacjent musi stosować się do zaleceń lekarza, a przed wykonaniem zabiegu korekty odstających uszu musi mieć świadomość tego, że to od niego także zależy powodzenie zabiegu otoplastyki. U znacznej ilości osób poddających się temu zabiegowi korekta daje trwałe efekty i uszy utrzymują nadane im położenie. Aby to jednak ostatecznie sprawdzić potrzebny jest czas około 6 miesięcy, ponieważ jest to okres, który małżowina uszna potrzebuje aby się zregenerować. W tym okresie pacjent musi szczególnie dbać o miejsca w rejonie uszu, które były operowane i nie dopuścić do żadnych urazów. Kategorycznie jest zabronione uprawianie wszelkiego rodzaju sportu przez okres 6 tygodni. Ważna jest również szczególna pielęgnacja miejsca, gdzie był przeprowadzany zabieg operacyjny. Takie właśnie postępowanie ma bardzo duży wpływ na utrwalenie nowego kształtu uszu, który został uzyskany podczas przeprowadzonego zabiegu.

wizyta kontrolna przed zabiegiem korekcji uszu

Przebieg rekonwalescencji po otoplastyce.

Bardzo ważną zasadą po zabiegu, jakim jest korekta ucha jest to, że pacjent pod żadnym pozorem nie może poodejmować żadnego wzmożonego wysiłku fizycznego. W celu osiągnięcia pożądanego efektu zabiegu jest to niezbędne. Dlatego jest to tak ważne,ponieważ na chrząstkę ucha zostały nałożone szwy rozpuszczalne w których podczas wysiłku, czy też urazu spowodowanego aktywnością fizyczną mogą powstać tak zwane „mikro-nacięcia”, a to z kolei może doprowadzić do „odskoczenia” ucha. Pacjent musi mieć świadomość,że „odskoczenie” ucha może nastąpić po pewnym dopiero czasie dlatego jest tak niezwykle istotne, aby stosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

Każda operacja powoduje pewne efekty niepożądane, które mogą wydłużyć czas gojenia nawet do dwóch tygodni. Z dużym prawdopodobieństwem wystąpią siniaki, krwiaki jak również rana może ulec zakażeniu, a wtedy niezbędnym będzie zastosowanie antybiotyku i opatrunków.

Zobacz pełny opis zabiegu: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html/

Jakie jest prawdopodobieństwo odskoczenia ucha po zabiegu?

Jest to bardzo rzadkie powikłanie, a jeśli już wystąpi jest efektem braku stosowania się do zaleceń lekarza. Czasami pojawia się tzw. pamięć ucha i po nawet już dłuższym czasie od zabiegu ucho może nieznacznie odstawać, a wtedy niezbędne jest wykonanie kolejnej korekty. Taka sytuacja nie jest winą pacjenta, ani specjalisty wykonującego zabieg, tylko jest efektem tego, że każda operacja niesie ze sobą pewne ryzyko. Ale dobra wiadomość jest taka, że powtórny zabieg jest tylko nieznaczną korektą i trwa krótko, bo około 30 minut. Koszt takiej korekty jest symboliczny szczególnie dla pacjentów, którzy wcześniejszy zabieg mieli przeprowadzany w Derm-Estetyka, czyli Gabinecie Medycyny Estetycznej w Gdyni.

 

Możesz również polubić…