Korekta uszu a potencjalne rezultaty. Kiedy będą widoczne?

Odstające uszu są problemem wielu osób. Uszy to na pierwszy rzut oka mało znaczący element twarzy, jednak wszelkie odchylenia od normy sprawiają, że zaczynają się bardzo mocno rzucać w oczy. Odstające uszy są wiec powodem powstawania wielu kompleksów i powodują utratę pewności siebie. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna z zabiegiem korekty uszu, który może skutecznie rozwiązać ten problem. W tym artykule przybliżymy, jak wygląda ten zabieg i jakie są jego efekty.

 

Efekty po zabiegu korekcji uszu

Najważniejszym efektem po zabiegu korekty uszu, jest to, że poprawia się nasza symetria twarzy, zmniejsza się stopień odchylenia małżowin od czaszki, a co za tym idzie, poprawia się ogólny wygląd człowieka. Również poprawieniu ulega samopoczucie i samoocena pacjenta, ponieważ po zabiegu pozbywa się on poważnego źródła wielu kompleksów. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że wygląd uszu może zmieniać się z każdym dniem po takim zabiegu, ponieważ finałowy efekt jest widoczny dopiero po kilku miesiącach od przeprowadzenia zabiegu.

 

Przed zabiegiem korekty uszu

Przed zabiegiem korygującym uszy, trzeba udać się na wizytę do lekarza chirurga, aby omówić szczegółowo najważniejsze kwestie związane z tym zabiegiem. Podczas takiej wizyty omawiane są wykorzystane metody do przeprowadzania zabiegu oraz to jak należy się przygotować do zabiegu. Zalecane jest także przeprowadzenie szeregu badań, które mają na celu zdiagnozowanie wszelkich przeciwwskazań. Pacjent, który decyduje się na taki zabieg, musi być bowiem w dobrym stanie zdrowia i nie powinien cierpieć na choroby obciążające.

Derm Estetyka - plastyka uszu w Gdańsku

Przebieg zabiegu korekcji uszu

Zabieg korygujący położenie uszu wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Wynika to z tego, że podczas zabiegu potrzebna jest współpraca pacjenta z lekarzem. Chirurg na początku wykonuje niewielkie nacięcie z tyłu ucha i przystępuje do modelowania, podczas którego zmieniany jest rozmiar i kształt ucha. Po tym wszystkim nakładane są szwy na okres 10-12 dni. Czasem zapada decyzja również o założeniu szwów modelujących, które przybliżają ucho do głowy. Czas trwania takiego zabiegu to około go godziny i po samym zabiegu pacjent tego samego dnia może iść do domu.

Rekonwalescencja po zabiegu odstających uszu

Pacjent po zabiegu może wrócić do domu, jednak konieczne będzie noszenie przez niego specjalnej opaski bandażowej przez trzy dni oraz opatrunku. Na następnej wizycie w klinice gdzie przeprowadzany był zabieg, pacjentowi ściągane są szwy i opatrunek. Wtedy pacjent otrzymuje także kolejną opaskę, którą trzeba nosić przez okres następnych trzech tygodni. Następnym krokiem, jaki trzeba podjąć, jest noszenie opaski na czas spania. W razie wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów po zabiegu trzeba skontaktować się natychmiast z chirurgiem. Finałowy efekt jest widoczny dopiero po kilku miesiącach od zabiegu, jednak jest on długotrwały i pozwala pozbyć się kompleksów.

 

Możesz również polubić…